وبلاگ

ظروف غذاخوری پذیرایی و مهمانی

ظروف غذاخوری

ظروف غذاخوری از اصلی ترین و مهم ترین اجزاء میز غذا می باشد. چرا که این ظروف میز را با شکوه و اشتها را افزایش و روحیه را شاداب می کند. انتخاب ظروف آشپزخانه نشان دهنده سبک زندگی می باشد و تنها تفاوت بین نوع رسمی و غیر رسمی ظروف می باشد.

معرفی ظروف عذاخوری

این ظروف شامل بشقاب های غذا خوری و ظروف سرو پذیرایی که مرکز میز شما می باشد. در ابتدا باید بدانید که به چه دسته ای از ظروف علاقه دارید. ظروف چینی ،سرامیک ،ظروف اوپال از رایج ترین ظروف غذا خوری و پذیرایی است. که هر کدام از این ظروف مزایای خاص خود را دارند که در زمان انتخاب می تواند به شما کمک کند.

ظروف غذاخوری

انواع جنس ظروف غذاخوری

چینی

ظروف چینی برای پذیرایی در مهمانی رسمی و غیر رسمی انتخاب مناسبی است. چرا که مقاوم ،بادوام ،سبک و با شکوه است. این نوع ظروف پذیرایی قوی بوده و به ندرت در ماشین ظرفشویی کدر و لب پر می شود.

ظروف سفالی

از دسته ظروف پذیرایی ارزشمند با استحکام و جذابی است که جلوه خاصی به میز غذا شما می بخشد. این ظروف سفالی از قدیمی ترین ظروف مورد استفاده انسان می باشد که دارای اعتبار خاصی می باشد. که می توان از برخی از آنان در مهمانی رسمی استفاده کرد. تنها ضعف این ظروف که تحمل گرم و سرد کردن را ندارد.

ظروف غذاخوری

ظروف اوپال

این دسته از ظروف غذاخوری مقاوم و با دوام بوده ،ضد خش و ساییدگی می باشد. از خصوصیات ویژه آن اینکه نشکن هستند و در برابر حرارت مقاوم بوده و قابلیت قرار گیری در ماکروفر و ماشین ظرفشویی را دارند. ظروف اوپال در رنگ های متنوع و شاد موجود هستند.

بیشتر بخوانید
تنوع گسترده ظروف آشپزخانه

ظروف شیشه ای

این دسته از ظروف می توانند شفاف ،رنگی و حتی چند رنگ باشند. این ظروف دارای عناصر زیبایی مانند الگو برجسته ،بریدگی های شیاردار و انحنای ظریف به این ظروف حالت رویایی می بخشد. البته که مدل ها لوکس این ظروف برای پذیرایی رسمی بسیار مناسب است.

سبک و نوع ظروف

ظروف غذاخوری دارای سبک گسترده ای می باشد. که از سبک معمولی یا روزانه شروع شده و به رسمی ختم می شود. سرویس غذاخوری رسمی که معمولا از دسته ظروف چینی یا سرامیک است در حالی که ظروف سفالی برای استفاده روزانه مناسب هستند. بهترین کار این است که سرویس ظروف با دوام را برای استفاده روزمره خود انتخاب کنید.

انتخاب رنگ ها خنثی مانند سفید و استخوانی از دسته ظروف غذاخوری همه کاره هستند. برای ظروف غیر رسمی می توان با رنگ ها و الگوها که جذب کننده است میز پذیرایی را جلوه بخشید.

انتخاب ظروف

ظروف غذا خوری رسمی اغلب شامل تمامی ظروفی است که برای یک میز غذا نیاز دارید. این سرویس معمولا شامل پنج قطعه است بشقاب غذا خوری ، بشقاب سوپ خوری، بشقاب سالاد یا دسر ،فنجان و زیر فنجانی.

بشقاب غذا خوری

بشقاب تخت نوعی بشقاب است که برای غذاهای اصلی استفاده می شود. این ظرف پرکاربردترین وسیله در طول کل وعده غذایی می باشد.

بشقاب سوپ خوری

این بشقاب شکل متفاوتی نسبت به انواع دیگر ظروف دارند چرا که این ظروف برای خوردن غذاها آبکی مانند سوپ و آش و… می باشد.

بشقاب دسر

از این بشقاب برای مهمانی ها رسمی استفاده می شود. که عملکرد این بشقاب کاملاً متنوع است می توانید از آن برای پیش غذا ،دسر و سالاد استفاده کنید.

بیشتر بخوانید
آشنایی با ظروف سرو و نوشیدنی

ست فنجان و زیر فنجانی

برای سرو نوشیدنی و در کنار آن دسر کوچکی مانند شیرینی و بیسکویت از فنجان و زیر فنجانی می توان استفاده کرد. برای انواع نوشیدنی از قهوه و چای و… از فنجان ها شیک و جدید بهره گرفت.

ظروف غذاخوری

نکات کلیدی

پیشنهاد جالبی وجود دارد می توانید ظروف غذا خوری سفید بخرید که برای استفادها رسمی و غیر رسمی هر دو مناسب است و سپس می توان میز را با لوازمی مانند زیر بشقابی شمعدان و رومیزی رنگ و لعاب بخشید. برای افزودن رنگ به یک میز خنثی می توانید از لوازمی مانند دستمال سفره استفاده کرد این لوازم جانبی می توانند ظروف غذاخوری را با رنگ یا طرح جلوه دهند.

برای اینکه نخواهید به صورت مداوم از یک نوع ظروف استفاده کنید که سبب می شود زودتر خراب شود. بهتر است یک سرویس برای استفاده روزانه و دیگری برای استفاده رسمی و مهمانی در اختیار داشته باشید.

جمع بندی

ظروف غذا خوری و پذیرایی از اصلی ترین و مهم ترین قسمت ها لوازم خانه و آشپزخانه می باشد که در زمان انتخاب و خرید لوازم آشپزخانه باید دقت داشت و جوانب مختلف را در نظر گرفت. تا بتوانید فضای مهمانی را شیک و زیبا و در عین حال پر از انرژی و شادی نمایید. فروشگاه دونه برف دارای ظروف غذاخوری شیک و فانتزی که برای مشتریان بسیار جذاب می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *