وبلاگ

معرفی اکسسوری آشپزخانه

اکسسوری آشپزخانه

آشپزخانه در واقع قلب هر خانه ای است. که نیاز به نظم و زیبایی بیشتری نسبت به سایر نقاط خانه دارد.  وجود نظم و آراستگی سبب می شود تا دسترسی راحت تری به لوازم داشته باشید و دچار سردرگمی نشوید. بنابراین احتیاج به یک سری لوازم مانند دکور ، تقسیم کننده یا شلف و…. است که آن ها را به عنوان اکسسوری آشپزخانه می شناسیم. در حالی که این وسایل جای زیادی را اشغال نمی کند اما در عوض تاثیر زیادی در محیط آشپزخانه خواهد داشت.

اکسسوری آشپزخانه

 

نقش و اهمیت اکسسوری آشپزخانه

در واقع اکسسوری نقش نظم دهی و ساماندهی در محیط آشپزخانه را برعهده دارد. با بهینه سازی فضای کابینت در آشپزخانه به راحتی لوازم خود را نظم و ترتیب می دهید. هیچ چیزی در آشپزخانه به اندازه یک چیدمان مرتب آن را تحت شعاع قرار نمی دهد. در حالی که کابینت فضایی برای نگهداری وسایل نداشته باشد حالت آشفتگی و به هم ریختگی  به خوبی نمایان می شود. در آشپزخانه ها مدرن رعایت اصول بهینه سازی با استفاده از اکسسوری آشپزخانه یک اصل مهم و ضروری است. که طراحان و معماران با طراحی لوازم جدید زیبایی خاصی را به محیط آشپزخانه هدیه می دهند.

انواع اکسسوری

سبدها فلزی

این سبد که از جنس استیل می باشد. می توانید با استفاده از این سبد ها مواد غذایی درون آن ها نگه داری کنید. که در مواقع مورد نیاز به راحتی می توانید وسایل داخل آن ها را بردارید و مورد استفاده قرار دهید.

اکسسوری آشپزخانه

استندها یا شلف

یکی دیگر از اکسسوری آشپزخانه سبک مدرن که طرفداران زیادی دارند. این استند ها یا شلف انواع بسیار گوناگونی دارد. نمونه استیل برای روی کابینت و چیدمان لوازم درون آن مناسب است. می توانید با قرار دادن در کنار اجاق گاز ادویه ها و سایر لوازم مرتبط را درون آن بچینید.

بیشتر بخوانید
ظروف آشپزخانه روستیک ساده و شیک
اکسسوری تقسیم کننده

اکسسوری­ های تقسیم کننده برای کشوهای آشپزخانه طراحی شده ­اند. چرا که اغلب کشوها فضای درونی به هم ریخته و نامنظمی دارند. اما امروزه شما می­ توانید با استفاده از این ارگانایزرها فضای داخل کشو را تفکیک کرده و وسایل مورد نیاز را درون آن قرار دهید.

نکات مهم

برای دیده شدن اکسسوری آشپزخانه باید نظم و البته تمیزی محیط را در نظر داشته باشید تا فضایی بی نقص و منظم در اختیار داشته باشید. ضمن اینکه اکسسوری زیبایی دارد باید کاربردی نیز باشد. برای این لوازم از وزن زیاد استفاده نکنید. از نصب درست و اصولی اکسسوری اطمینان پیدا کنید. در استفاده از اکسسوری زیاده روی نکنید فضا را کوچکتر نشان می دهد. این لوازم را با توجه به نیاز خود و فضایی که در آشپزخانه در اختیار دارید انتخاب کنید.

اکسسوری آشپزخانه

چرا باید از اکسسوری آشپزخانه استفاده کرد؟

اکسسوری ها با تنوعی که در محیط ایجاد می کند سبب می شود تا شما هیچ وقت از این فضا خسته و دلگیر نشوید.

این لوازم سبب ایجاد محیطی منظم می شوند و آشپزخانه شما را از بهم ریختگی در می آورد.

اکسسوری محیط امروزی و منحصر به فرد ایجاد می کند.

این لوازم سبب می شود از حداقل فضا بیشترین استفاده را ببرید.

اکسسوری ها خانه چیدمانی زیبا و جذاب را در فضا برایتان به ارمغان خواهد آورد.

جمع بندی

در آخر باید بگوییم که استفاده از اکسسوری آشپزخانه از دسته مهم ترین وسایلی هستند که سبب نظم دهی و ساماندهی آشپزخانه شما می شود. در نتیجه آشپزخانه زیبا تری خواهید داشت به هیچ عنوان از خرید لوازم خانه و آشپزخانه و اکسسوری ها غافل نشوید.

بیشتر بخوانید
لوازم آشپزخانه جذاب، فانتزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *